MENU

Czy warto kupić dom w czasie pandemii?

Nikt nie spodziewał się, że w ciągu kilku miesięcy życie zmieni się tak diametralnie. Pandemia wyraźnie spowolniła gospodarkę i sprawiła, że wiele rozpoczętych planów zostało odłożonych na bliżej nieokreślony czas. I choć dotyczy to w dużej mierze także rynku nieruchomości, nie dotknęło go to tak, jak innych branż, a wręcz przeciwnie: wiele rodzin właśnie w czasie pandemii zaczęło zastanawiać się nad zmianą stylu życia i zakupem wymarzonego domu z ogrodem.

Ciche osiedle blisko miasta – Wasza przystań

W związku z pandemią wirusa COVID-19 wcale nie przestaliśmy szukać idealnego miejsca na ziemi, a wręcz przeciwnie: uznaliśmy, że to właśnie odpowiedni moment. Wpływ miało na to wiele czynników. Reżim sanitarny, który trzymał przez pewien czas w zamknięciu uświadomił, jak wiele tracimy, przebywając w ciasnych i za małych mieszkaniach. Pragmatycy od razu wiedzieli, w czym rzecz: należy zainwestować, ponieważ nie będzie lepszego momentu na zakup wymarzonego domu poza miastem.

Odległość od metropolii – zatłoczonej, a tym samym zwiększającej ryzyko zakażenia wirusem COVID-19 – również nie pozostaje tutaj bez znaczenia. Wiele rodzin z ulgą przyjęło perspektywę zmiany otoczenia nie tylko po to, aby zaznać upragnionej swobody oraz zapewnić sobie więcej życiowej przestrzeni, ale także dlatego, żeby poczuć się w pełni bezpiecznie i realizować się mimo panującej pandemii.

Domy z ogrodem, przestrzenią i zielenią

Moment, w którym okazało się, że zwykły spacer może przysporzyć więcej problemów niż rozrywki, uświadomił rodzinom jedno: przestrzeń odgrywa ogromną rolę w dobrym samopoczuciu. Ponadto kilkunastometrowe mieszkanie w centrum miasta, dotąd atrakcyjne i wystarczające, okazało się zbyt małe dla pomieszczenia kilku różnych i nierzadko ścierających się ze sobą stref. Pomysł na zmianę otoczenia i zakup domu z ogrodem na cichym bezpiecznym osiedlu za miastem, ale zarazem na tyle blisko niego, by nie rezygnować z dotychczasowego stylu życia, w otoczeniu natury i terenów rekreacyjnych – także dla Was to może okazać się inwestycyjny strzał w dziesiątkę!