MENU

Dlaczego warto kupić dom pod Poznaniem?

Okolice Poznania kuszą ludzi z całej Polski. Wszystko dlatego, że jest to miasto dobrze rozwinięte gospodarczo, a stopa bezrobocia jest bardzo niska. Niemal w każdej branży można znaleźć tutaj pracę. Poznań oferuje również wiele, jeśli chodzi o rozrywkę, kulturę i edukację. Metropolia zapewnia praktycznie wszystko, czego potrzeba. Nie bez przyczyny to właśnie Poznań jest liderem wielu rankingów na najlepsze miejsce do życia w Polsce. Nie każdy jednak chce mieszkać w wielkim mieście, w którym panuje ciągły hałas. Właśnie dlatego doskonałym rozwiązaniem są domy pod Poznaniem np. bliźniaki w miejscowości Głuchowo. Mieszkając w jednym z nich, bez problemu można korzystać z dobrodziejstw oferowanych przez metropolię, jednocześnie ciesząc się otaczającą przyrodą, ciszą i spokojem.

Dom pod miastem – ucieczka przed gwarem i zanieczyszczeniami

Wiele osób decyduje się na ucieczkę od wielkomiejskiego zgiełku. Można to zrobić wybierając np. bliźniaki w miejscowości Głuchowo w gminie Komorniki. Budynki znajdują się na terenach podmiejskich, otoczonych całą masą zieleni. Chociaż mieszkając poza miastem musimy liczyć się z tym, że codzienne dojazdy do pracy czy wyprawy na większe zakupy będą trwały trochę dłużej, w zamian możemy cieszyć się własnym, przydomowym ogródkiem i sąsiedztwem dzikiej przyrody. Drugą, bardzo ważną przyczyną, dla której wiele osób woli mieszkać poza wielkim miastem jest jakość powietrza. W niewielkiej miejscowości możemy oddychać powietrzem wolnym od spalin tysięcy samochodów oraz innych wielkomiejskich zanieczyszczeń.

Domy w miejscowości Głuchowo to gwarancja ciszy i spokoju

Żyjąc w podmiejskim domu, można zaznać wolności, której w mieście nigdy się nie znajdzie. Można wybrać się na spacer po otoczonych przez zieleniącą się roślinność uliczkach, zamiast przeciskać się między zatłoczonymi chodnikami, męcząc uszy dźwiękami ulicy i wdychając spaliny.

Jest to doskonałe rozwiązanie zwłaszcza dla rodzin z dziećmi. Mieszkając w domu pod miastem, mamy własny ogródek, w którym pociecha może się bawić na świeżym powietrzu. Bliźniak pod Poznaniem zapewnia nam miejsce, w którym można uprawiać własne, zdrowe warzywa lub urządzić grilla z rodziną lub znajomymi. Daje nam to wiele swobody, której niestety nie zaznamy mieszkając w mieście. Podmiejskie okolice stanowią również okazję dla dziecka do dorastania w otoczeniu urzekającej natury, zamiast w zatłoczonym mieście. Domki są również dużo bezpieczniejsze od zatłoczonego miasta, którego ulicami mkną setki samochodów.

Mieszkanie w bliźniaku poza miastem pozwala nam cieszyć się pięknem otaczającej przyrody. Zamiast ciasnych uliczek, pełnych przechodniów, mamy do dyspozycji większe przestrzenie oraz zaciszne, nowoczesne osiedla bliźniaków.

Dostęp do infrastruktury

Podmiejskie osiedla rozwijają się niezwykle dynamicznie. Bardzo szybko powstają na nich szkoły, sklepy, przystanki komunikacji miejskiej oraz inne, niezbędne elementy infrastruktury, które sprawiają, że życie tam staje się jeszcze przyjemniejsze. Takie miejsca mają do dyspozycji także większe przestrzenie, niż ich odpowiedniki wewnątrz metropolii. Z tego względu są w stanie zapewnić więcej miejsc zielonych np. parków, czy placów zabaw.

Opinie dotyczące niekorzystnej lokalizacji podmiejskich osiedli to mit. Wraz z ich rozwojem, tworzone są nowe odnogi komunikacji miejskiej, która zapewnia mieszkańcom wygodny dojazd. Jazda w korkach nie jest problemem jedynie osób, mieszkających w domach pod miastem. Osoby mające mieszkania w Poznaniu, również ich doświadczają. Wszystko zależy od tego, w której części miasta się mieszka i którędy dojeżdża. Czasami zdarza się tak, że osoba mieszkająca na terenie wielkiego miasta, przeznacza na dojazdy więcej czasu, niż mieszkańcy podmiejskich osiedli.

Atrakcyjne ceny nieruchomości

Nieruchomości znajdujące się poza miastem kuszą również cenami zakupu. Taki sam budynek znajdujący się w Poznaniu, kosztowałby krocie, podczas, gdy kilkanaście kilometrów dalej, jest już dostępny w niezwykle kuszącej cenie.

Jeśli masz dość miejskiego gwaru, ale chcesz korzystać ze wszystkich udogodnień, które oferuje metropolia, bliźniaki w Głuchowie (gm. Komorniki) to dla Ciebie doskonałe rozwiązanie. Żyjąc na przedmieściach można cieszyć się pięknem przyrody, oddychać czystszym powietrzem i każdego dnia odpoczywać od wielkomiejskiego zgiełku.