MENU

Urokliwe Głuchowo

Miejscowość Głuchowo. Już nazwa sugeruje, że jest to miejsce spokojne, urokliwe, oddalone od miasta na tyle, aby pozwolić sobie na więcej niż chwilę zapomnienia. Przekonajcie się, dlaczego jest idealne do zamieszkania z rodziną i rozpoczęcia nowego, ekscytującego rozdziału w życiu.

Spełnienie wszystkich Waszych marzeń w jednym miejscu

Osiedle domków jednorodzinnych w Głuchowie pod Poznaniem powstało z myślą o małych i dużych rodzinach, które z jednej strony pragną na co dzień cieszyć się wszechobecną zielenią, a z drugiej nie chcą zanadto oddalać się od miasta, z którym łączy je nauka, praca czy hobby. Mieszkanie w spokojnej okolicy niesie za sobą całe mnóstwo długofalowych korzyści. A zapuszczenie korzeni w tak urokliwym miejscu jak Głuchowo stanowi najlepszy wybór z możliwych!

Blisko do wszystkiego, co kochasz

Głuchowo zlokalizowane jest w gminie Komorniki, zaledwie 15 km od Poznania, dzięki czemu stanowi idealną przestrzeń do stworzenia enklawy spokoju, z możliwością spędzania czasu wolnego na rozmaitych rekreacjach. Nie bez przyczyny wybrano właśnie to miejsce – otoczone jest zewsząd lasami wchodzącymi w skład Wielkopolskiego Parku Narodowego. Miejscowość dzieli zarazem zaledwie kilka minut drogi od dwóch urokliwych jezior w prywatnymi kąpieliskami.

Oddalona od miasta miejscowość może zaoferować mieszkańcom znacznie czystsze powietrze – pozbawione spalin i innych wielkomiejskich zanieczyszczeń jest znacznie bezpieczniejsze dla seniorów, dorosłych oraz dzieci. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać piękny zimowy dzień na spacer lub przebywanie w ogrodzie. Tu odetchniecie pełną piersią!

Bliskość natury przywodzi na myśl ciszę i ukojenie. Tak też jest i w tym przypadku. Głuchowo jest miejscem oddalonym od Poznania na tyle, aby zapewnić mieszkańcom całe mnóstwo wymarzonego spokoju. Tutaj zapomnicie o ulicznym hałasie, wielkomiejskim tłoku i innych związanych z tym utrudnieniach. Odkryjecie nowy wymiar codzienności, z którego nie będziecie chcieli rezygnować.

Przy tym wszystkim osiedle w Głuchowie pod Poznaniem pozostaje w pełni zaawansowane, jeśli chodzi o dostęp do infrastruktury. Aby niemal w pełni zrezygnować z usług wielkich miast, wokół powstają przedszkola, szkoły oraz centra handlowe, które zaspokoją potrzeby małych i dużych rodzin. Spacer do kawiarni, szaleństwa na placu zabaw, popołudnia w bibliotece… to wszystko możecie mieć także poza miastem!

Dostęp do tego, co najważniejsze

Nie jest jednak tak, że Głuchowo zostało pozbawione dostępu do miasta – wręcz przeciwnie! Osiedle oddalone jest od Poznania na tyle, by swobodnie dojechać do centrum samochodem, autobusem, a nawet pociągiem. To świetna wiadomość dla każdego, kto chce połączyć życie w spokojnej okolicy z nauką lub pracą w stolicy Wielkopolski. Trudno nie wspomnieć przy okazji o kulturze i rozrywce – Poznań oferuje mieszkańcom udział w całym mnóstwie wydarzeń i przez okrągły rok. Wypad do kina, romantyczna kolacja w restauracji, a może wycieczka do muzeum – można robić, na co tylko ma się ochotę, bo do Poznania wystarczy dotrzeć bezpośrednio z Głuchowa autostradą A2. Z kolei mieszkańcy, którzy zechcą spędzać czas w pobliskiej okolicy, będą mogli odwiedzać malowniczy Park Świerczewo Szachty – miejsce pełne zachwycających punktów widokowych.

Wyjazd do serca Poznania nie będzie jednak konieczny, jeśli w planach pojawią się weekendowe zakupy. W odległości ok. 5 km znajduje się centrum handlowe wraz z przylegającymi do niego sklepami wielkopowierzchniowymi. Kompleks obfituje w punkty handlowo-usługowe. Na mieszkańców czekają tam m.in. sklepy spożywcze, meblowe, sportowe oraz oferujące elektronikę do domu i ogrodu. Proponują to wszystko, co niezbędne do komfortowego życia poza miastem. W zaledwie kilka chwil można znaleźć tam to, co potrzebne także na co dzień.

Kultura, rozrywka, relaks – to wszystko znajduje się w zasięgu ręki, na urokliwie zlokalizowanym osiedlu Głuchowo. Warto przekonać się o tym na własnej skórze. Zapraszamy do tego wyjątkowego miejsca, w którym można stworzyć własną enklawę spokoju.