MENU

Zakup mieszkania kontra zakup domu

Domek z ogródkiem czy mieszkanie z widokiem na centrum? Rozstrzygnięcie tego dylematu wcale nie jest proste. Podczas zakupu nieruchomości pod uwagę należy wziąć wiele czynników. Nie bez znaczenia okaże się także trafne przewidywanie przyszłości oraz umiejętne interpretowanie własnych potrzeb. Po kilku latach może okazać się, że piękna panorama miasta to jedyna zaleta posiadania mieszkania w bloku lub kamienicy.

Dom – nie tylko ogródek

Zakup mieszkania brzmi kusząco z wielu powodów: bliskość centrum, tani w utrzymaniu metraż, brak kosztów budowy, nowoczesne wykończenie, bliskość kin, teatrów i sal koncertowych… na tym jednak kończą się pozytywy, zwłaszcza w obliczu stale rosnących cen mieszkań.

Mimo wielu udogodnień wciąż nie wszyscy mogą pozwolić sobie na zakup nieruchomości w mieście. Do tego dołączyć należy spore ograniczenia, jeśli chodzi o aranżację wnętrza, możliwość poszerzenia metrażu czy wreszcie brak własnego kawałka zieleni. Hałas, ciągła obecność sąsiadów, wzmożony ruch, zanieczyszczone powietrze – zakup mieszkania w mieście jest kuszący, ale z perspektywy czasu może okazać się dla wielu nieopłacalny. Gdy wątpliwości się mnożą, warto rozważyć zakup domu.

Głuchowo – poczuj się jak w domu

Posiadanie własnego domu ma szereg zalet, które z pewnością nie umkną tym, którzy cenią ciszę, spokój oraz dostęp do terenów zielonych. Nie trzeba jednak oddalać się od miasta, aby cieszyć się tymi udogodnieniami. Idealnym miejscem do realizacji planów mieszkaniowych jest bez wątpienia Głuchowo – niewielka miejscowość pod Poznaniem w gminie Komorniki.

Miejscowość jest świetnie skomunikowana z miastem – na tyle, że nie trzeba rezygnować z dotychczasowych przyzwyczajeń czy zobowiązań. Zakup domu w pobliżu aglomeracji niesie za sobą możliwość pracy, nauki i rozwijania zainteresowań tak, jak dotychczas. Decydując się na nieruchomość na wsi zyskuje się natomiast to, czego nie ma w mieście: dostęp do przestrzeni obfitującej w lasy i jeziora. Czyste powietrze i wszechobecny spokój to naturalne, pozytywne konsekwencje, które czynią inwestycję znacznie bardziej opłacalną.